Hakkımızda

İnsanların ve birçok hayvan türlerinin yemesinde sakınca olamayan pek çok gıda maddesi köpekler için tehlike yaratabilmektedir. 

İnsanların beslenmesi için hazırlanan gıdaları, sindirim sistemleri bizlerden çok farklı olan köpeklerimizin tüketimine sunmamalıyız.

Bizim amacımız  köpeklerimizi doyurmaktan önce sağlıklı beslenmelerini sağlamaktır. Biliyoruz ki sağlıklı beslenen köpekler uzun yıllar boyunca dostluğunu bizden esirgemeyecektir. 

Can dostlarımız olan köpekler, avcılık alışkanlıkları nedeniyle etçil (Carnivor) hayvanlardır. Beslenme ihtiyaçlarını et tüketerek karşılamak doğaları gereğidir. Günlük beslenme ihtiyaçlarının bir kısmını hayvansal gıdalarla karşılanmalıdır. Piyasada satışa sunulan kuru mamaların büyük bir bölümü hayvansal gıda içermemektedir.  Hububat, Arpa, Buğday, Mısır ağırlıklı üretilmekte ve az miktarda kemik unu gibi hayvansal gıda katılmaktadır.

Yoğun olarak tahıl ile üretilen kuru mamalar ile beslenen etçil köpeklerimizin yaşam süreleri kısalmakta, metabolizma hastalıklarına neden olmaktadır. Can dostlarımızın temel ihtiyacı olan hayvansal besinlerin karşılanması için en az 1 öğün kaliteli yaş mama ile beslenmesi gerekmektedir. 

The PUFood olarak can dostlarımız için %91’i tavuk, balık ve kırmızı etten oluşan PUFBurger ve PUFBall şeklinde yaş mamalarımızı onların beğenisine sunmaktayız. Ürünlerimiz hiçbir katkı maddesi kullanılmadan, besin değeri yüksek, hayvansal yan ürünlerden değil, doğrudan hayvansal ürünlerden üretilmiştir. Hayvansal ürünler kıyma makinesinden geçirilerek kıyma haline getirilmekte, sonra az miktarda çeşitli sebzeler ile yoğurulmakta, şekil verilerek burger ve misket köfte haline getirilmektedir.

Burger ve misket köfte haline gelen ürünler kısmı pişirilme için fritözden geçirilmekte, uygun konserve kutularına yerleştirilerek üzerine et suyu ilave edilmektedir. Konserve kutuları kapatılarak 120 derece sıcaklıkta otoklav cihazında 2 saat boyunca sterilizasyon işlemine tabi tutulmaktadır.

Amacımız sağlıklı beslenmeyi eğlenceli hale getirerek kendi tabağımızdaki hayvansal gıdalar yerine, can dostlarımız için özel formüle edilmiş Burger ve Misket Köfteleri mama kaplarında onlar ile buluşturmaktır .